Demo Dernek Sitesinde Neler Var? Nasıl Çalışır

Demo Sitede bulunan bilgilerin hangi amaçla kullanıldığını anlatan açıklamalarımızı dikkatle inceleyiniz. Yakında paylaşacağımız diğer bir sayfa ile sitede kontrolün nasıl yapılacağı ve bilgilerin nasıl ekleneceğini anlatacağız. Oldukça sade ve anlaşılır bir dille anlatmaya çalıştığımız bu sayfamızda, anlaşılmayan bir durum olursa lütfen bize ulaşınız. 

Görseller üzerindeki mavi yuvarlak kutucukların içindeki numaralar ile görselin yanındaki numaraları karşılaştırarak incelemelerinizi yapınız. Anadolu Platformu Genel Merkezi’ndeki ekiplerimiz sitenizin açılması, çalışması ve yönetilebilir hale gelebilmesi için yoğun bir çalışma içerisindedir.

İlk olarak açtığımız site herhangi bir link ile çalışacaktır. Sitenizi yapmaya başlamışken site adınızın (domain) ne olacağına karar verilecek ve hazırlanan yeni siteniz belirlediğiniz alan adına, çalışacak şekilde yüklenecektir. 

ÖNEMLİ NOT

Siteler içerisindeki bilgilerle zenginlik kazanır. Bilgi girişi yapılmayan site amacına ulaşmaz. Bu nedenler sitenin yapımına başlarken dikkat edilmesi gerekenler sırasıyla nedir? Aşağıda belirtilmiştir.

  1. İlk olarak sitenizde kullanılacak logoyu hazırlamalısınız. Logonuzun renkleri sitenize uygun rengi seçmemizi sağlayacaktır.
  2. Kategorilerin belirlenmesi. Kurum olarak hangi konularda faaliyet gösteriyorsanız bunların tek tek belirlenmesi gerekmektedir. Ekleyeceğimiz haberler bu kategorilerde gösterilecektir. Bu sayede sitemizi açan birisi istediği habere hemen ulaşabilsin. Örn: Evde Karakter Eğitimi, Esnaf Birimi vs…
  3. Site yapımına başlarken her kategori için en az 2 tane haber (metin ve görseller) temin edilmeli.
  4. Hakkımızda sayfasına eklenecek yazı. Kurumun misyonu, vizyonu, tarihi, kuruluşu vs… gibi konuların bulunduğu, yazımına dikkat edildiği ortalama bir A4 sayfaya sığacak şekilde hazırlanmış özenli bir yazı hazırlanmalıdır.
  5. İletişim bilgileri için gereken, Adres, Telefon, Faks (varsa) ve eposta adresi. Eposta adresi sık kullandığınız bir adres olabilir. Veya bilgi@demodernek.com gibi bir adresi kullanabilmenizi sağlayabiliriz.

Sitedeki Bölümler Ne Anlama Gelir?

  • 4 numaralı alandaki manşet haberlerinin nasıl ekleneceği site yöneticisine anlatılacaktır.
  • Üstteki gri bant içerisinde bulunan sosyal medya adresleri, site sahibi tarafından verdiği linklere yönlendirilecektir. Onun dışındaki bilgiler site kökünde hazır vaziyettedir.
  • Menüde, HAKKIMIZDA linkine tıklanınca site sahibinin bize ilettiği genel bir yazı açılacaktır.
  • Menüde, BİRİMLER yazısının üzerine gelindiğinde, sitede bulunan diğer kategoriler görünecektir. İlgili kategoriye tıklandığında o kategoriye ait haberler görünecektir.
  • Menüde, HABERLER linkine tıklandığında son eklenenler en üstte olacak şekilde haberler görünecektir.

1.  Logo: Dernek Logosunun bulunduğu yere kurumunuzun logosu gelecektir. 300×100 pixel boyutlarında hazırlanmalıdır.

2.  Banner: Logonun bitiminde başlayan 728×79 pixel ebadındaki alan Anadolu Platformu genel merkezinden otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bu alana site sahibi birşeyler ekleyemez.

3.  Menü: Menüler siteye otomatik yerleşmektedir. 

4.  Manşet Haber: Manşetteki haberler, yönetim panelinde eklediğiniz son haberlerin eklenmesine göre hareket etmektedir. Eklediğiniz son beş haber “manşet” seçildiyse görünmektedir.

5.  Banner: Manşetin sağında 350×365 pixel alana sahip bu bölüm Anadolu Platformu genel merkezinden otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bu alana site sahibi birşeyler ekleyemez.

 

6.  Otomatik Haber: Bu bölümdeki haberler, Anadolu Platformu Genel Merkez’inin “anadoluplatformu.org.tr” sitesinden otomatik çekilmektedir. Bu alana site sahibi birşeyler ekleyemez.

7.  Kategori Haberleri: En çok kullanılan kategorideki son haberler bu bölümde görünmektedir. Hangi kategorinin görünmesi gerektiğini site sahibi belirleyecektir. En fazla 3 haber gösterilmektedir.

8.  Video: Anadolu Platformu’nun en son çekilen tanıtım videosu burada görünecektir. Bu video Anadolu Platformu Genel Merkezi tarafından değiştirildiğinde burada da otomatik değişecektir. Bu alana site sahibi birşeyler ekleyemez.

 

9.  Dernek Logosu: Dernek Logosunun bulunduğu yere kurumunuzun logosu gelecektir. 300×100 pixel boyutlarında hazırlanmalıdır. Logonun altında sosyal medya hesaplarına ait linkler ve iconlar olacaktır.

10.  Bize Ulaşın:Kurumunuza ait adres, telefon ve Eposta adreslerinin bulunduğu bölümdür.

11.  Üye Olun: Bu forma eklenen bilgiler Anadolu Platformu Genel Merkezine iletilmektedir. Site sahibi bu bölüme birşeyler ekleyemez.

12.  Referans: Bu bölüm site kökünde hazır halde bulunacaktır. Değiştirilemez.